Menü
Sepetiniz

500₺ üzeri ücretsiz kargo. Tüm Türkiye 26.90 Sabit Kargo Ücreti

Suda Collagen

Suda Collagen içerisinde protein barındırır ve kas ile cilt hücrelerinin dokusunda güçlendirme yaparak vücutta koruma sağlar. Özellikle Suda Collagen, hayvanlardan alınan deri, kemik ve et ile elde edildiği için doğal bir proteindir. Suda Collagen işe yarayan durumları sadece vücut koruması ile sınırlı değildir.

 • Suda Collagen, ciltte esneklik, dayanıklılık ve de canlılık oluşturur.
 • Cilt dışında vücudun organlarını, eklem ve tendonu bir arada tutmasına yardımcı olur.
 • Cilt kuruluğu, eklem rahatsızlığı, kırışıklığı ile selülit rahatsızlıklarında ve de beslenme, sigara, stresin sebep olduğu C vitamini eksikliğinde Suda Collagen içerikli ürünler kullanarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Suda Collagen Kimler Kullanabilir?

Suda Collagen, çok faydalı ve birçok rahatsızlığa çözüm sağlıyor olsa da kullanımında hassasiyet isteyen bir üründür. Bu nedenle Suda Collagen kullanmak isteyenler kişiler:

 • Önerilen kullanım yaşı 30+ yaşlardır.
 • Doktor önerisi ile 25-30 yaş kullanmalıdır.

Suda Collagen Probiyotik Ne İşe Yarar?

Öncelikle probiyotik, vücut rahatsızlıklarına iyi gelen ve olumlu etkiler oluşturan mikro organizmalardan meydana gelir. Suda Collagen’in içerisindeki doğal proteinle birleştirildiğinde de bağırsak düzenleyici olarak Suda Collagen Probiyotik oldukça işe yarar. Aynı zamanda uzman doktorlar tarafından da reçete edilir.

 • Bağırsak düzenlemenin ötesinde Suda Collagen Probiyotik, sindirim sistemi ve de bağışıklık sisteminde de koruma sağlar.
 • Kullanan kişilerin vücudunda doğal kolajen üretilmesinde de katkısı olur.

Suda Collagen Nasıl Tüketilir?

30 ve üzeri yaşta olan yetişkinlerin kullanılmasını önerilen Suda Collagen, tüketilirken de belirtilen ölçülerin dikkate alınması gerekir.

 • Öncelikle günün herhangi bir saatinde tüketebileceğinizi söyleyebiliriz.
 • Gün içerisinde 1 porsiyon alınması gerekilen Suda Collagen ’in yaklaşık 250 ml temiz su ile iyice karıştırılarak tüketilmesi gerekilir.
 • Tavsiye edilen ölçüde Suda Collagen tüketimi yapmanız, rahatsızlıklarınız için daha etkin bir tedavi yöntemi olur. Ayrıca verilen günlük miktarın aşılmaması gerekir.

Suda Kolajen Yan Etkileri Nelerdir?

Suda Kolajen’in sadece Türkiye’deki uzman doktorlar tarafından değil, dünyaca çapında yapılan sağlık açıklamalarında da güvenle kullanılabilineceği vurgulanır. Kullanılması için verilen bu güvenli tavsiyenin doğrudan insan vücuduna bir yan etki bıraktığını söylenmez. Yalnız içerisinde yer alan besin değerlerine karşı hassasiyeti olanlar için birtakım Suda Kolajen yan etkisi olur.

 • Vücuttaki birçok hücreyi yenilediği için bu yeniliğe bağlı vücutta duyarlılık olabilir.
 • Cilt yenileme özelliği ile de çok kuru ve sert derili kişilerde deri döküntüsü görülür.
 • Sindirim sistemini yenileyerek hareketsiz bağırsaklar çalıştırdığından ishalle karşılaşılabilir.
 • Yenilenen vücut kimi zaman çok enerji harcadığı için yorgunluk hissi verir.

Collagen Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Collagen kullanımında kişiden kişiye sağlık durumlarından ve de yaş farklılıklarından dolayı değişiklikler görülebilinir. Bu nedenle Collagen kullanılmadan önce bazı klinik çalışmalar yapılır. Her ne kadar klinik çalışmalar yapılsa da kullanan kişilerde yan etki oluşturup oluşturmadığını öğrenmek için en az 8 ile 12 hafta, yani yaklaşık 3 ay aralıksız kullanılması gerekilir.

 3 aylık aralıksız kullanımdan sonra vücudun herhangi bir yerinde gözle görülür ya da görülmez yan etkiler incelenir. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığında da devamlı kullanılabilinir. 3 aylık kullanımdan sonra Collagen tüketimine 1-2 ay ara verilir ve tekrar başlanabilinir. Böylece yılda 2 veya 3 kez Collagen kullanılır.

Collagen Kilo Verdirir mi?

Collagen kullanmayı düşünen kişilerin akıllarına gelen ilk sorular ‘Collagen kilo verdirir mi?’ ya da ‘Collagen kilo aldırır mı?’ şeklindedir. İlk defa Collagen kullanmak isteyen kişiler doğal olarak bu endişeleri yaşayabilirler. Bunun için de Collagen’in oluşumunda kullanılan tüm bileşenlerde kilo aldırmaya sebep hiçbir özellik olmadığını söyleyebiliriz. Kilo aldıran bir birleşik olmadığı gibi Collagen içerisinde kilo verdiren hiçbir birleşik de olmaz. Yani Collagen kilo verdirmediğinden kilo vermek için Collagen kullanmaya karar vermek yanlış olur. Tam anlamıyla sağlığınızı koruyan, birçok cilt problemine çözüm olan Collagen kilo veriminde faydalı olamamaktadır.

Kollajen Kilo Aldırır Mı?

Kollajen içerisinde bulundurduğu doğal proteinden ya da pek çok vitamin değerlerinden dolayı Kollajen kullanıcıları tarafından kilo aldırma endişe yaşatabilir. Ancak tüm bu endişelere gerek olmadığını, Kollajen içerisinde kilo aldırıcı hiçbir birleşenin bulunmadığını söyleyebiliriz. Kollajen tek başına kullanıldığında kilo aldırmaz fakat kullanımı için yanında takviye besinler kullanıldığında kilo aldırıcı bir durum haline gelir. Kilo aldırmayı teşvik eden bu takviye besinler ise içerisinde tatlandırıcı ya da şeker bulunan besinlerdir. Kollajen kullanımında kilo almak istemeyen ve de ideal kilosunu korumak isteyen kullanıcıların kilo aldırıcı takviye besinlerden uzak durması önerilir.

Kolajen Hangi Yiyeceklerde Vardır?

Doğrudan İçerisinde Kolajen bulunan yiyecekler:

 • Suda Collagen ürünlerinin içerisinde yer alan; tavuk, sığır, inek, keçi, öküz, geyik eti gibi hayvan etlerinde, kemiklerinde, sakatat bölgelerinde ve de derilerinde bol miktarda Kolajen bulunur.
 • Hayvan ürünlerinin yanında portakal, ananas, mandalina, kivi ve greyfurt gibi C vitamini yüksek meyvelerde ve elma, çilek, kiraz, kırmızı meyveler, kırmızıbiber gibi likopen içeren meyvelerde de Kolajen vardır.
 • Sebzelerde de bulunan Kolajen, özellikle havuç, balkabağı, turuncu sebzeler, domates, ıspanak, patlıcan, lahana ve pancar bunlardan birkaçıdır.
 • Tüm bunların yanında sülfürlü gıdalar, omega3 yağ asitleri, paça çorbası ve kemik suyunda da Kolajen vardır.

Kolajen Kullanmaya Ne Zaman Başlanmalı?

Kolajen her ne kadar dışarıdan alınan bir takviye olarak görünse de vücudumuzun üretebildiğini de unutmamak gerekir. Genel olarak doğumdan 20 yaşına kadar olan yaşam aralığında vücudumuz belli seviyelerde Kolajen üretimi yapar. Vücuda ve de sağlığa pek çok faydası olan Kolajen 20 ile 25 yaş aralığında iken en yüksek seviyededir. Fakat 25 yaş sonrasında ise vücudumuz Kolajen seviyesini kaybetmeye başlar.  Bu nedenle kaybedilmeye başlanan Kolajen için 30’lu yaşlarda Kolajen takviyesine başlanmalıdır.

Kolajen Hapı Kaç Ay Kullanılır?

Kolajen kullanımı vücuda ve sağlığa pek çok fayda sağladığı kadar dikkatli kullanılması da yaşanabilir olumsuzlukların önüne geçer. Özellikle Kolajen hapı kullanmak isteyen kişilerin uzmanların belirttiği zamanlarda ve uygun ölçülerde Kolajen hapı kullanmaları önemlidir. Kolajen hapı kaç ay kullanılmalı diye merak edenler için ise uzmanlar, 3 ve 6 ay arasında kullanılmasını tavsiye eder. Özellikle düzenli Kolajen hapı kullanan kişilerin de ilk 3 ayı aksatmadan kullanmaları önemlidir.

Kolajen Sivilce Yapar mı?

Kolajen sivilce yapar mı, sorusunu cevaplandırmadan önce Kolajen’in vücut sağlığını koruduğu kadar ciltte de yenilenme sağladığını söyleyebiliriz.  Kolajen, cilt yenilemede ve de tazelemede oldukça başarılı bileşenlerden oluşur. Kullanıldığı her yaş için ciltte hangi problem varsa Kolajen ona uygun çözüm geliştirir. Hatta vücutta Kolajen seviyesi azaldığında sivilce, akne gibi cilt problemlerinin arttığı görülür. Bu nedenle kolajen kullanımı sivilce oluşturmadığı gibi tüm cilt problemlerine karşı da koruma gösterir.

Toz Kolajen Neyle İçilir?

Toz Kolajen tüketiminde bazı alternatifler:

 1. Su İle Toz Kolajen: Kolajen en rahat suda çözülebildiği için ilk alternatif olarak su ile içilebilinir. Tercihen de 10 gr toz Kolajen 1 bardak su ile karıştırılarak güvenle tüketilir.
 2. Çay ve Kahve İle Toz Kolajen: Enerjinizi yükseltmek için içtiğiniz çay ya da kahveyle beraber toz Kolajen içebilirsiniz.
 3. Çorba ve Yemek İle Toz Kolajen: Öğünlerinizde su ile birlikte toz Kolajen kullanabilir ya da toz Kolajen’i sadece çorba ile de tüketebilirsiniz.
 4. Meyve Suyu İle Toz Kolajen: Gün içerisinde damak zevkinize göre tercih ettiğiniz meyve sularınızın içerisine toz Kolajen ekleyebilirsiniz.

Kolajen Böbreklere Zarar Verir Mi?

Kolajen çok yararlı olduğu kadar bazı sağlık sorunu yaşayan kişilerin kullanımında yan etkiler oluşturabilmektedir. Kolajen kullanımında mide rahatsızlıkları yaşayan ya da sindirim sorunu gibi yan etkileri olan kişilerin böbreklerinde sorun olabildiği için böbrek rahatsızlığı olan kişilerin kullanmaması veya doktor kontrolünde Kolajen kullanması tavsiye edilir. Sağlıklı böbreklere sahip olan, geçmişinde herhangi bir böbrek rahatsızlığı yaşamamış olan kişiler için bir tehlike teşkil etmese de böbrek rahatsızlığı olan kişilere Kolajen kullanımı zarar verebilir.

En İyi Collagen Takviyesi Hangisi?

Vücudunuzun Kolajen seviyesini dengelemek, birçok cilt rahatsızlıklarını gidermek ve sağlığınızı korumak için vücudunuza Collagen takviyesi almak isteyebilirsiniz. Bunun için de akıllara gelen ilk soru ‘Onlarca ürün içerisinden en iyi Collagen takviyesi hangisidir?’ şeklindedir.  Pek çok sebze, meyve, hayvansal ve omega3 besinlerinden Collagen takviyesi alsanız da ilerleyen sağlık sorunları için doğrudan Collagen içerikli destekleyici ürünler almalısınız. Suda Collagen içerisindeki hayvansal ürünlerden ve doğal protein değerlerinden dolayı en iyi Collagen takviyesidir, diyebiliriz.

Collagen Ne İşe Yarar?

İçerisinde pek çok hayvansal ürün sayesinde doğal protein barındıran Collagen Forte, birçok görevinden en önemli görevi cilt yenilemesidir. Cilt ve kas hücrelerinde kötüleşmeye başlayan bağ dokusunu güçlendirilerek, cildi yenilenmiş olur. Elbette işe yarayan Collagen Forte unsurları cilt yenilenmesi ile sınırlı değildir.

 • Ciltte oluşturduğu yenilenme sayesinde vücut bütünlüğünü de korumuş olur.
 • İlerleyen yaşlarda oluşan cilt rahatsızlıklarına karşı doku yenilenmesini sağlar.
 • Tüm cilt tiplerine canlılık, esneklik ve dayanıklılık kazandırır.
 • Tendon, eklem ve oranları da bir arada tutarak güçlendirir.

Kolajen Hapları Kabızlık Yapar mı?

Kolajen kullanımı sindirim sistemine pek çok yararı ve koruması olur. Bu nedenle doğrudan kolajen hapları kabızlık yapar, diyemeyiz. Aksine birçok bağırsak sorununa karşı çözüm geliştirir. Ancak vücutta gereğinden fazla kalsiyum bulunması da kabızlığa neden olan durumlardan biridir. Kolajen hapı vücudun birçok vitamin, mineral ve kalsiyum değerini arttırdığı için Kolajen hapı kullanmayı düşünen kişilerin vücutlarındaki kalsiyum seviyesine baktırmaları gerekir. Kalsiyum seviyesi yüksek kişilerin doktor reçetesinde belirtilirse Kolajen hapı kullanmaları tavsiye edilir.

Kolajen Fiyatları Ne Kadar?

Vücutlarında Kolajen seviyesini korumak için Kolajen içerikli ürün takviyesi almak isteyen birçok kişi Kolajen fiyatlarıyla da yakından ilgilidir. Fiyatlar için pek çok Collagen ürünleri olsa da önemli olan kaliteli ve ekonomik fiyat yapısında olanı bulmaktır. Suda Collagen ise tüm ürünlerinde doğal içerikler oluşturarak ve ekonomik fiyat seçenekleri sunarak ideal Collagen ürünlerine sahiptir.

 • İçime hazır Suda Collagen 299.90 TL ile 569.90 TL arasındadır.
 • Toz saşe Suda Collagen 259.90 TL ile 479.90 TL arasındadır.
 • Toz Kutu Suda Collagen 299.90 TL ile 370.00 TL arasındadır.
 • İçime hazır Suda Collagen 169.90 TL ile 269.90 TL arasındadır.

Kolajen Nereden Alınır?

Doğal ve kaliteli üretim aşamalarında özenle üretilen Kolajen içerikli ürünlerden almak istiyorsanız, iyi bir araştırma yapmalısınız. Eğer doktor reçetesinde Kolajen alacaksınız bulunduğunuz konumdaki her eczaneden rahatlıkla alabilirsiniz. Diğer yandan bireysel olarak kendiniz Kolajen nereden alınır merak ediyorsanız, birçok markanın web sitesinden dilediğiniz Kolajen içerikli ürünü alabilirsiniz. Bunun yanında eczanelerden reçetesiz de alabilir, hatta market ve güzellik merkezlerinde bulunan Kolajen ürünlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır.